additive manufacturing meeting

O technologii wytwarzania addytywnego dyskutowaliśmy z ekspertami oraz kooperantami podczas drugiej edycji AMM: Additive Manufacturing Meeting, która odbyła się w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej. Było to niezwykle owocne spotkanie ekspertów z całej Europy z branży druku 3D. Wolften był oficjalnym partnerem konferencji. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Prezydent Miasta Wrocławia.

Wytwarzanie addytywne jest nowoczesną techniką produkcji polegającą na łączeniu kolejnych warstw materiału. W porównaniu do metody ubytkowej, uchodzącej za bardziej tradycyjną, zmniejsza ona straty materiałowe, zwiększa elastyczność produkcji oraz daje nowe możliwości wykonania przedmiotów o skomplikowanych kształtach, a dzięki rosnącej popularności druku 3D staje się coraz bardziej dostępna.
Organizatorom, partnerom i wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko dziękujemy za inspirujące spotkania, interesujące prelekcje i możliwość podzielenia się wiedzą na temat druku 3D.

wolften, additive manufacturing meeting

Pozostałe aktualności

Targi CIVIL & MILITARY AEROMIXER

Targi CIVIL & MILITARY AEROMIXER

Targi CIVIL & MILITARY AEROMIXER miały miejsce 21 września na wrocławskim stadionie. Stoisko WOLFTENu, jako certyfikowanego dostawcy lotniczego AS9120B, cieszyło się niemałym zainteresowaniem.

czytaj dalej
Nowy bolid teamu PWR Racing Team

Nowy bolid teamu PWR Racing Team

Nowy, ulepszony bolid studenckiej drużyny PWR Racing Team doczekał się swojej premiery. W obliczu pandemii prace nad jego skonstruowaniem nieco się przedłużyły, ale zdecydowanie warto było czekać.

czytaj dalej
Nowość w naszej ofercie: aluminium

Nowość w naszej ofercie: aluminium

Zapotrzebowanie na certyfikowane wyroby z aluminium jest wysokie, dlatego odpowiadając na potrzeby naszych Klientów, wprowadziliśmy do naszej stałej oferty wyroby wykonane z aluminium.

czytaj dalej