additive manufacturing meeting

O technologii wytwarzania addytywnego dyskutowaliśmy z ekspertami oraz kooperantami podczas drugiej edycji AMM: Additive Manufacturing Meeting, która odbyła się w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej. Było to niezwykle owocne spotkanie ekspertów z całej Europy z branży druku 3D. Wolften był oficjalnym partnerem konferencji. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Prezydent Miasta Wrocławia.

Wytwarzanie addytywne jest nowoczesną techniką produkcji polegającą na łączeniu kolejnych warstw materiału. W porównaniu do metody ubytkowej, uchodzącej za bardziej tradycyjną, zmniejsza ona straty materiałowe, zwiększa elastyczność produkcji oraz daje nowe możliwości wykonania przedmiotów o skomplikowanych kształtach, a dzięki rosnącej popularności druku 3D staje się coraz bardziej dostępna.
Organizatorom, partnerom i wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko dziękujemy za inspirujące spotkania, interesujące prelekcje i możliwość podzielenia się wiedzą na temat druku 3D.

wolften, additive manufacturing meeting

Pozostałe aktualności

Uzyskaliśmy status Upoważnionego Przedsiębiorcy AEOF

Uzyskaliśmy status Upoważnionego Przedsiębiorcy AEOF

Z dniem 10 stycznia 2021 roku, w odpowiedzi na złożony wniosek, przyznano nam status Upoważnionego Przedsiębiorcy w zakresie uproszczeń celnych oraz bezpieczeństwa i ochrony (AEOF). Pozwolenie AEO (z ang. Authorised Economic Operator) przyznawane jest firmom, które są...

czytaj dalej
Gazele Biznesu 2020

Gazele Biznesu 2020

Nasza firma otrzymała tytuł Gazeli Biznesu, a tym samym dołączyła do grona najprężniej rozwijających się firm w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. To wyjątkowe zwieńczenie intensywnego rozwoju naszego przedsiębiorstwa w ostatnich latach.

czytaj dalej