O NAS

Kim jesteśmy?

 

WOLFTEN to polska firma obecna na europejskim rynku od 2008 roku. W naszej codziennej pracy stawiamy przede wszystkim na wysoką jakość świadczonych usług oraz oferowanych materiałów.

Doświadczenie zbierane przez lata pozwoliło nam być nie tylko profesjonalnym dystrybutorem, ale także ekspertem w branży wyrobów hutniczych. Dzięki zespołowi profesjonalistów możemy zadbać o kompleksową realizację zamówień – od doradztwa w zakresie wyboru odpowiedniego materiału przez sprawny proces logistyczny, dostosowany do potrzeb klienta, aż po kwestie związane z kontrolą jakości i niezbędnymi atestami. Działamy elastycznie i zawsze staramy się sprostać wymaganiom naszych kontrahentów. Jesteśmy przekonani, że współpraca w dobrej atmosferze przynosi najlepsze efekty dla obu stron.

Z dumą podkreślamy, że nie jesteśmy korporacją – za marką WOLFTEN stoją konkretne osoby, które reprezentują naszą firmę. To sztab profesjonalistów – specjalistów ds. handlu, materiałoznawstwa, logistyki, jakości, finansów i marketingu. Jesteśmy niezależni – jako jedyna firma oferująca taki zakres asortymentu posiadamy w 100% polski kapitał.

Stały rozwój i poszerzanie horyzontów są dla nas niezwykle ważne. Współpracujemy z ośrodkami naukowymi i badawczymi w Polsce i za granicą, a także na bieżąco śledzimy sytuację w branży.

wolften, o nas

Wolften, +ě lat doświadczenia

14 LAT
DOŚWIADCZENIA

Wolften, oferowane produkty

10 000 +
OFEROWANYCH
PRODUKTÓW

Wolften, partnerzy biznesowi

2 000 +
PARTNERÓW
BIZNESOWYCH

Wolften, zadowoleni klienci

1 500 +
ZADOWOLONYCH
KLIENTÓW

Wolften, obsługiwane branże

12
OBSŁUGIWANYCH
BRANŻ

Asortyment

 

Specjalizujemy się w dystrybucji wyrobów hutniczych z metali nieżelaznych – głównie z tytanu, niklu, molibdenu, tantalu oraz ich stopów, a także ze spieków wolframu. Nasza oferta jest szeroka – znajdują się w niej rury, pręty, blachy, armatura, elementy złączne, płaskowniki, folie i taśmy oraz proszki sferyczne.

Atrakcyjna oferta i bogate doświadczenie naszych ekspertów zaowocowały stałą współpracą z wieloma firmami z różnych branż – lotniczej, militarnej, chemicznej, petrochemicznej, galwanotechnicznej, medycznej, jubilerskiej, farmaceutycznej, metalurgicznej, sportowej, elektrycznej, elektronicznej, automotive i stoczniowej.

Posiadamy wprowadzony System Zarządzania Jakością AS 9120 oraz ISO 9001. Nasze procedury gwarantują zachowanie wysokiej jakości produktów i usług na wszystkich etapach działalności firmy, przy jednoczesnym utrzymaniu konkurencyjności cen i terminowości dostaw. Dzięki standaryzacji procedur każdy klient może liczyć na wysoką jakość zakupionych materiałów. Wszystkie produkty w naszej ofercie posiadają atest 3.1 zgodny z normą 10204.

Wolften, asortyment

Jesteśmy największym stock holderem tytanu w Polsce, a poziom zaopatrzenia naszego magazynu daje nam miejsce w krajowej czołówce. Dla stałych klientów utrzymujemy pewne stany magazynowe, dzięki czemu wybrane zamówienia możemy szybko i sprawie zrealizować „od ręki”.

Wyróżnia nas nie tylko preferencyjna cena, czy krótki termin realizacji, ale przede wszystkim bardzo wysoka jakość sprzedawanych materiałów.

W swoim portfolio posiadamy 2 000 zadowolonych klientów z Polski, Niemiec, Włoch, Francji, Słowacji, Białorusi, Estonii, Rosji, Węgier, Libii i z Indii.

Każdy z naszych dostawców jest weryfikowany pod względem jakości wytwarzalnych produktów oraz sposobu ich produkcji. W przypadku tytanu wybieramy wyłącznie tych dostawców, którzy produkują materiał z gąbki tytanowej, a nie ze złomu, co niestety jest powszechnie stosowane. Dzięki temu stopy spełniają nie tylko wymogi normy 3.1, ale są bardziej jednorodne, a co za tym idzie – prostsze w dalszej obróbce i bardziej trwałe.

Bolid
Pręty

Usługi dodatkowe

Świadczymy usługi cięcia strumieniem wody, gilotyną oraz piłą taśmową. Możliwe jest także wykonanie dodatkowej obróbki mechanicznej.

Przygotowujemy gotowe detale na podstawie dostarczonych projektów. Realizujemy dostawy skomplikowanych i niestandardowych elementów w systemie „just in time” z krótkimi terminami realizacji.

Dysponujemy magazynem, w którym przechowywane są pręty, druty, blachy, płaskowniki, folie, taśmy, elementy złączne (śruby, nakrętki i podkładki) oraz armatura ze stopów tytanu i niklu (rury, kolana, tuleje, zwężki, trójniki, redukcje, wywijki i kołnierze).

Prowadzimy doradztwo techniczne w zakresie spawania stopów tytanu i niklu.

wolften, o nas, magazyn
wolften, o nas, cięcie wodą

Zarząd

 

WOLFTEN powstał dzięki wspólnej pasji założycieli firmy – Michała Siemieńca i Kamila Wróblewskiego. Niebagatelny wkład w jej rozwój merytoryczny ma również Prezes Zarządu – Maciej Konys.

Prowadząc firmę z zarządem w takim składzie wiemy, że możemy zaoferować produkty wysokiej jakości w najniższej możliwej cenie. Uzupełniamy się kompetencyjnie i jesteśmy w stanie sprostać stale zmieniającym się wymaganiom rynku.

Rozwój firmy jest dla nas bardzo istotny, dlatego inwestujemy w sukcesywne powiększanie stanów magazynowych, sprzęt i szkolenia kadry.

Poznaj ofertę firmy Wolften

Tytan, pręty, blachy, rury

Nikiel, pręty, blachy, rury

Molibden, pręty, blachy, rury

Tantal, pręty, blachy

Wolfram, pręty, blachy