O NAS

O NAS

Kim jesteśmy?

 

WOLFTEN to polska firma obecna na europejskim rynku od 2008 roku. W naszej codziennej pracy stawiamy przede wszystkim na wysoką jakość świadczonych usług oraz oferowanych materiałów.

Doświadczenie zbierane przez lata pozwoliło nam być nie tylko profesjonalnym dystrybutorem, ale także ekspertem w branży wyrobów hutniczych. Dzięki zespołowi profesjonalistów możemy zadbać o kompleksową realizację zamówień – od doradztwa w zakresie wyboru odpowiedniego materiału przez sprawny proces logistyczny, dostosowany do potrzeb klienta, aż po kwestie związane z kontrolą jakości i niezbędnymi atestami. Działamy elastycznie i zawsze staramy się sprostać wymaganiom naszych kontrahentów. Jesteśmy przekonani, że współpraca w dobrej atmosferze przynosi najlepsze efekty dla obu stron.

Z dumą podkreślamy, że nie jesteśmy korporacją – za marką WOLFTEN stoją konkretne osoby, które reprezentują naszą firmę. To sztab profesjonalistów – specjalistów ds. handlu, materiałoznawstwa, logistyki, jakości, finansów i marketingu. Jesteśmy niezależni – jako jedyna firma oferująca taki zakres asortymentu posiadamy w 100% polski kapitał.

wolften, o nas

Stały rozwój i poszerzanie horyzontów są dla nas niezwykle ważne. Współpracujemy z ośrodkami naukowymi i badawczymi w Polsce i za granicą, a także na bieżąco śledzimy sytuację w branży.

Wolften, +ě lat doświadczenia

13 LAT
DOŚWIADCZENIA

Wolften, oferowane produkty

10 000 +
OFEROWANYCH
PRODUKTÓW

Wolften, partnerzy biznesowi

2 000 +
PARTNERÓW
BIZNESOWYCH

Wolften, zadowoleni klienci

1 500 +
ZADOWOLONYCH
KLIENTÓW

Wolften, obsługiwane branże

12
OBSŁUGIWANYCH
BRANŻ

Asortyment

 

Specjalizujemy się w dystrybucji wyrobów hutniczych z metali nieżelaznych – głównie z tytanu, niklu, molibdenu, tantalu oraz ich stopów, a także ze spieków wolframu. Nasza oferta jest szeroka – znajdują się w niej rury, pręty, blachy, armatura, elementy złączne, płaskowniki, folie i taśmy oraz proszki sferyczne.

Atrakcyjna oferta i bogate doświadczenie naszych ekspertów zaowocowały stałą współpracą z wieloma firmami z różnych branż – lotniczej, militarnej, chemicznej, petrochemicznej, galwanotechnicznej, medycznej, jubilerskiej, farmaceutycznej, metalurgicznej, sportowej, elektrycznej, elektronicznej, automotive i stoczniowej.

Wolften, Race Team PWr
Wolften, rury

Posiadamy wprowadzony System Zarządzania Jakością AS 9120 oraz ISO 9001. Nasze procedury gwarantują zachowanie wysokiej jakości produktów i usług na wszystkich etapach działalności firmy, przy jednoczesnym utrzymaniu konkurencyjności cen i terminowości dostaw. Dzięki standaryzacji procedur każdy klient może liczyć na wysoką jakość zakupionych materiałów. Wszystkie produkty w naszej ofercie posiadają atest 3.1 zgodny z normą 10204.

Jesteśmy największym stock holderem tytanu w Polsce, a poziom zaopatrzenia naszego magazynu daje nam miejsce w krajowej czołówce. Dla stałych klientów utrzymujemy pewne stany magazynowe, dzięki czemu wybrane zamówienia możemy szybko i sprawie zrealizować „od ręki”.

Wyróżnia nas nie tylko preferencyjna cena, czy krótki termin realizacji, ale przede wszystkim bardzo wysoka jakość sprzedawanych materiałów.

W swoim portfolio posiadamy 2 000 zadowolonych klientów z Polski, Niemiec, Włoch, Francji, Słowacji, Białorusi, Estonii, Rosji, Węgier, Libii i z Indii.

Każdy z naszych dostawców jest weryfikowany pod względem jakości wytwarzalnych produktów oraz sposobu ich produkcji. W przypadku tytanu wybieramy wyłącznie tych dostawców, którzy produkują materiał z gąbki tytanowej, a nie ze złomu, co niestety jest powszechnie stosowane. Dzięki temu stopy spełniają nie tylko wymogi normy 3.1, ale są bardziej jednorodne, a co za tym idzie – prostsze w dalszej obróbce i bardziej trwałe.

Usługi dodatkowe

Świadczymy usługi cięcia strumieniem wody, gilotyną oraz piłą taśmową. Możliwe jest także wykonanie dodatkowej obróbki mechanicznej.

Przygotowujemy gotowe detale na podstawie dostarczonych projektów. Realizujemy dostawy skomplikowanych i niestandardowych elementów w systemie „just in time” z krótkimi terminami realizacji.

Dysponujemy magazynem, w którym przechowywane są pręty, druty, blachy, płaskowniki, folie, taśmy, elementy złączne (śruby, nakrętki i podkładki) oraz armatura ze stopów tytanu i niklu (rury, kolana, tuleje, zwężki, trójniki, redukcje, wywijki i kołnierze).

Prowadzimy doradztwo techniczne w zakresie spawania stopów tytanu i niklu.

wolften, o nas, magazyn
wolften, o nas, cięcie wodą

Zarząd

 

WOLFTEN powstał dzięki wspólnej pasji założycieli firmy – Michała Siemieńca i Kamila Wróblewskiego. Niebagatelny wkład w jej rozwój merytoryczny ma również Prezes Zarządu – Maciej Konys.

Prowadząc firmę z zarządem w takim składzie wiemy, że możemy zaoferować produkty wysokiej jakości w najniższej możliwej cenie. Uzupełniamy się kompetencyjnie i jesteśmy w stanie sprostać stale zmieniającym się wymaganiom rynku.

Rozwój firmy jest dla nas bardzo istotny, dlatego inwestujemy w sukcesywne powiększanie stanów magazynowych, sprzęt i szkolenia kadry.

Poznaj ofertę firmy Wolften

Tytan, pręty, blachy, rury

Nikiel, pręty, blachy, rury

Molibden, pręty, blachy, rury

Tantal, pręty, blachy

Wolfram, pręty, blachy