PWr Racing Team

Dołączyliśmy do zaszczytnego grona sponsorów zespołu PWR Racing Team z Politechniki Wrocławskiej. Z otrzymanego od nas materiału fachowcy stworzyli imponujący wydech w swoim bolidzie. Dzięki zastosowaniu tytanu zmniejszono masę układu wydechowego z 6 kg do jedynie 2,5 kg, co było nie małym osiągnięciem. W przypadku samochodów wyścigowych każda redukcja masy wpływa korzystnie na możliwe osiągi.


Po wymianie wydechu bolid PWR Racing Team RT-09 waży 200 kg i jest w stanie rozpędzić się do 151 km/h, a przyspieszenie do setki zajmuje mu tylko 3 sekundy. Z naszej strony zapewniliśmy zespołowi blachy, rury oraz śruby tytanowe niezbędne do wykonania nowego układu wydechowego. W całym przedsięwzięciu nie zabrakło wytrwałej pracy samych zawodników – z otrzymanych elementów samodzielnie wykonali ponad 220 części i połączyli je 25 metrami spoin. Jak sami przyznali, spawanie i obróbka tytanu jest nieco trudniejsze, niż ma to miejsce przy elementach stalowych, jednak obniżenie wagi wydechu aż o 3,5 kg zdecydowanie było warte zachodu.


Wymiana wydechu była doskonałą okazją do zorganizowania sesji zdjęciowej, której efekty możecie zobaczyć w naszej galerii. Pojazd jest opatrzony naszym logo, a WOLFTEN uzyskał tytuł oficjalnego sponsora drużyny.

Pozostałe aktualności

Uzyskaliśmy status Upoważnionego Przedsiębiorcy AEOF

Uzyskaliśmy status Upoważnionego Przedsiębiorcy AEOF

Z dniem 10 stycznia 2021 roku, w odpowiedzi na złożony wniosek, przyznano nam status Upoważnionego Przedsiębiorcy w zakresie uproszczeń celnych oraz bezpieczeństwa i ochrony (AEOF). Pozwolenie AEO (z ang. Authorised Economic Operator) przyznawane jest firmom, które są...

czytaj dalej
Gazele Biznesu 2020

Gazele Biznesu 2020

Nasza firma otrzymała tytuł Gazeli Biznesu, a tym samym dołączyła do grona najprężniej rozwijających się firm w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. To wyjątkowe zwieńczenie intensywnego rozwoju naszego przedsiębiorstwa w ostatnich latach.

czytaj dalej