PWr Racing Team

Dołączyliśmy do zaszczytnego grona sponsorów zespołu PWR Racing Team z Politechniki Wrocławskiej. Z otrzymanego od nas materiału fachowcy stworzyli imponujący wydech w swoim bolidzie. Dzięki zastosowaniu tytanu zmniejszono masę układu wydechowego z 6 kg do jedynie 2,5 kg, co było nie małym osiągnięciem. W przypadku samochodów wyścigowych każda redukcja masy wpływa korzystnie na możliwe osiągi.


Po wymianie wydechu bolid PWR Racing Team RT-09 waży 200 kg i jest w stanie rozpędzić się do 151 km/h, a przyspieszenie do setki zajmuje mu tylko 3 sekundy. Z naszej strony zapewniliśmy zespołowi blachy, rury oraz śruby tytanowe niezbędne do wykonania nowego układu wydechowego. W całym przedsięwzięciu nie zabrakło wytrwałej pracy samych zawodników – z otrzymanych elementów samodzielnie wykonali ponad 220 części i połączyli je 25 metrami spoin. Jak sami przyznali, spawanie i obróbka tytanu jest nieco trudniejsze, niż ma to miejsce przy elementach stalowych, jednak obniżenie wagi wydechu aż o 3,5 kg zdecydowanie było warte zachodu.


Wymiana wydechu była doskonałą okazją do zorganizowania sesji zdjęciowej, której efekty możecie zobaczyć w naszej galerii. Pojazd jest opatrzony naszym logo, a WOLFTEN uzyskał tytuł oficjalnego sponsora drużyny.

Pozostałe aktualności

Nowy bolid teamu PWR Racing Team

Nowy bolid teamu PWR Racing Team

Nowy, ulepszony bolid studenckiej drużyny PWR Racing Team doczekał się swojej premiery. W obliczu pandemii prace nad jego skonstruowaniem nieco się przedłużyły, ale zdecydowanie warto było czekać.

czytaj dalej
Uzyskaliśmy status Upoważnionego Przedsiębiorcy AEOF

Uzyskaliśmy status Upoważnionego Przedsiębiorcy AEOF

Z dniem 10 stycznia 2021 roku, w odpowiedzi na złożony wniosek, przyznano nam status Upoważnionego Przedsiębiorcy w zakresie uproszczeń celnych oraz bezpieczeństwa i ochrony (AEOF). Pozwolenie AEO (z ang. Authorised Economic Operator) przyznawane jest firmom, które są...

czytaj dalej