PWr Racing Team

Dołączyliśmy do zaszczytnego grona sponsorów zespołu PWR Racing Team z Politechniki Wrocławskiej. Z otrzymanego od nas materiału fachowcy stworzyli imponujący wydech w swoim bolidzie. Dzięki zastosowaniu tytanu zmniejszono masę układu wydechowego z 6 kg do jedynie 2,5 kg, co było nie małym osiągnięciem. W przypadku samochodów wyścigowych każda redukcja masy wpływa korzystnie na możliwe osiągi.


Po wymianie wydechu bolid PWR Racing Team RT-09 waży 200 kg i jest w stanie rozpędzić się do 151 km/h, a przyspieszenie do setki zajmuje mu tylko 3 sekundy. Z naszej strony zapewniliśmy zespołowi blachy, rury oraz śruby tytanowe niezbędne do wykonania nowego układu wydechowego. W całym przedsięwzięciu nie zabrakło wytrwałej pracy samych zawodników – z otrzymanych elementów samodzielnie wykonali ponad 220 części i połączyli je 25 metrami spoin. Jak sami przyznali, spawanie i obróbka tytanu jest nieco trudniejsze, niż ma to miejsce przy elementach stalowych, jednak obniżenie wagi wydechu aż o 3,5 kg zdecydowanie było warte zachodu.


Wymiana wydechu była doskonałą okazją do zorganizowania sesji zdjęciowej, której efekty możecie zobaczyć w naszej galerii. Pojazd jest opatrzony naszym logo, a WOLFTEN uzyskał tytuł oficjalnego sponsora drużyny.

Pozostałe aktualności

Targi CIVIL & MILITARY AEROMIXER

Targi CIVIL & MILITARY AEROMIXER

Targi CIVIL & MILITARY AEROMIXER miały miejsce 21 września na wrocławskim stadionie. Stoisko WOLFTENu, jako certyfikowanego dostawcy lotniczego AS9120B, cieszyło się niemałym zainteresowaniem.

czytaj dalej
Nowy bolid teamu PWR Racing Team

Nowy bolid teamu PWR Racing Team

Nowy, ulepszony bolid studenckiej drużyny PWR Racing Team doczekał się swojej premiery. W obliczu pandemii prace nad jego skonstruowaniem nieco się przedłużyły, ale zdecydowanie warto było czekać.

czytaj dalej
Nowość w naszej ofercie: aluminium

Nowość w naszej ofercie: aluminium

Zapotrzebowanie na certyfikowane wyroby z aluminium jest wysokie, dlatego odpowiadając na potrzeby naszych Klientów, wprowadziliśmy do naszej stałej oferty wyroby wykonane z aluminium.

czytaj dalej