BRANŻA ENERGETYCZNA
Branża energetyczna - nikiel, wolfram, molibden

Branża energetyczna

 

Nikiel oraz stopy na bazie niklu są jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów w branży energetycznej, w szczególności tam, gdzie panują wysokie temperatury. Wykonuje się z nich turbiny gazowe, kotły, wymienniki ciepła, elementy generatorów oraz reaktorów jądrowych. Już od lat sześćdziesiątych XX w. nikiel był powszechnie używany jako składnik baterii niklowo-kadmowych, które obecnie są zastępowane bateriami NiMH (powszechnie stosowane w samochodach elektrycznych).

W energetyce wolfram jest stosowany głównie jako składnik węglika wolframu, stali stopowych oraz superstopów na bazie niklu. Wolfram wykorzystywany jest również w aplikacjach gdzie wykorzystuje się jego znakomite właściwości mechaniczne w wysokich temperaturach. Stosowany jest do produkcji styczników w instalacjach wysokiego napięcia oraz jako materiał na wymienniki ciepła w układach elektronicznych.

Molibden w przemyśle energetycznym zastosowanie znajduje przede wszystkim jako dodatek stopowy do stali węglowych oraz nierdzewnych. Ze względu na bardzo dobrą odporność korozyjną ze stopów na bazie molibdenu wykonuje się rury wiertnicze oraz elementy biorące udział w procesie rektyfikacji ropy naftowej a konkretnie przy odsiarczaniu.

Wolfram jest stosowanyc do produkcji styczników w instalacjach wysokiego napięcia
Ze stopów na bazie molibdenu wykonuje się rury wiertnicze oraz elementy biorące udział w procesie rektyfikacji ropy naftowej
Nikiel jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów w branży energetycznej

Branże, w których wykorzystywane są produkty WOLFTEN

branża lotnicza

LOTNICZA

branża zbrojeniowa

ZBROJENIOWA

branża stoczniowa

STOCZNIOWA

branża energetyczna

ELEKTRONICZNA

branża chemiczna

CHEMICZNA

branża energetyczna

ENERGETYCZNA

branża jubilerska

JUBILERSKA

branża sportowa

SPORTOWA

branża petrochemiczna

PETROCHEMICZNA

branża medyczna

MEDYCZNA

branża automotive

AUTOMOTIVE

branża metalurgiczna

METALURGICZNA