BRANŻE

PRŮMYSLOVÁ ODVĚTVÍ

Branża petrochemiczna

Przemysł petrochemiczny wymaga materiałów, które są odporne na korozję, zachowują właściwości mechaniczne i chemiczne w wysokich temperaturach oraz takie, które mogą być poddawane działaniu wysokiego ciśnienia.

Nikiel i stopy niklu są najpowszechniej wykorzystywanymi materiałami w branży petrochemicznej. Nikiel wykorzystuje się przede wszystkim jako pierwiastek stopowy do stali – dzięki czemu powstaje stal żaroodporna, stal kwasoodporna lub stal nierdzewna. Wykonuje się z niego elementy grzejne, komponenty elektroniczne oraz ma szerokie zastosowanie m.in. w instalacjach do przetwarzania gazu ziemnego (np. zawory), oraz jako materiał do produkcji narzędzi do odwiertów.

Ze względu na dobre własności mechaniczne oraz znakomitą odporność korozyjną szerokie zastosowanie w przemyśle petrochemicznym znalazł tytan i jego stopy. Wykorzystuje się go przed wszystkim do produkcji pomp oraz wymienników ciepła.

Molibden w przemyśle naftowym jest stosowany m.in. jako katalizator. W tej branży popularne są również miedzionikle (głównie stop 95/5).

Oferujemy produkty certfyikowane według standardów dla zastosowań ciśnieniowych ASME.