tytan w profesjonalnym tuningu

Wykorzystanie w układzie wydechowym elementów wykonanych z tytanu pozwala na znaczne obniżenie wagi układu, zwiększenie jego trwałości oraz wzmocnienie wydobywającego się dźwięku.

Dlaczego tytan?

Tytan to metal niezwykle wytrzymały, elastyczny, a przy tym lekki. Jest o ponad 46% lżejszy od stali, przy zachowaniu podobnej wytrzymałości na rozciąganie. Mimo że jest cięższy od aluminium, charakteryzuje się ponad dwukrotnie większą wytrzymałością mechaniczną. Jedną z kluczowych cech tytanu i jego stopów jest bardzo wysoka odporność na korozję. Gwarantuje to bardzo gęsta warstwa powierzchniowa tlenków. W przypadku uszkodzenia warstwy natychmiast formuje się nowa.

Tytanowe produkty do profesjonalnego tuningu

Zapewniamy szeroką ofertę produktów do profesjonalnego tuningu układu wydechowego – kolektory, rury, kolanka, redukcje, flasze, kołnierze, opaski, puszki tłumików i katalizatorów, końcówki wydechu, złącza elastyczne, wieszaki, elementy złączne, gniazda sond lambda, przepustnice oraz materiały spawalnicze.

Zobacz nasze produkty z tytanu.

tytan w profesjonalnym tuningu

Pozostałe wpisy

Boskie metale

Boskie metale

Podzielasz naszą pasję i podobnie jak my, chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat wyrobów hutniczych? Zapraszamy do lektury przygotowanego przez nas zestawienia ciekawostek i faktów dotyczących metali.

czytaj dalej
Nieinwazyjne badania materiałowe

Nieinwazyjne badania materiałowe

Jednorodność blach ma bezpośredni wpływ na ich wytrzymałość, dlatego parametr ten jest bardzo często kontrolowany ze szczególną uwagą. Na zlecenie klientów wykonujemy nieinwazyjne badania gotowych wyrobów.

czytaj dalej
Zastosowanie tytanu w medycynie

Zastosowanie tytanu w medycynie

Biokompatybilność może być zdefiniowana jako zdolność materiału do prawidłowego jego zachowania w kontakcie z tkanką biologiczną. Tytan jest metalem, który jednak wykracza poza tę definicję, bo cechuje się dodatkowo tzw. osseointegracją.

czytaj dalej